Lumea Mamicilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ceas
Ultimele subiecte
» Meniul zilei
Codul bunelor maniere in vestimentatie EmptyMier Iun 29, 2011 3:25 pm Scris de catalinstefan

» Jojo a nascut un baietel de nota 10
Codul bunelor maniere in vestimentatie EmptyLun Iun 27, 2011 8:12 am Scris de Nicoleta

» Locul pentru a face cunostinta !
Codul bunelor maniere in vestimentatie EmptySam Iun 18, 2011 8:45 pm Scris de Nicoleta

» Vand hainute fetite si baietei
Codul bunelor maniere in vestimentatie EmptyMar Mai 31, 2011 6:57 pm Scris de ema-go

» hainute noi marca original marines copii6/9luni-10ani
Codul bunelor maniere in vestimentatie EmptySam Apr 09, 2011 8:50 am Scris de dunca cristina

» Turcia-locul unde Orientul se intalneste cu Occidentul
Codul bunelor maniere in vestimentatie EmptyLun Mar 28, 2011 8:32 am Scris de catalinstefan

» Lista alba si neagra a cosmeticelor
Codul bunelor maniere in vestimentatie EmptyJoi Mar 24, 2011 9:34 pm Scris de Rania

» Emiratele Arabe Unite
Codul bunelor maniere in vestimentatie EmptyJoi Mar 24, 2011 9:27 pm Scris de Rania

» Ce filme ati vizionat in ultimul timp?
Codul bunelor maniere in vestimentatie EmptyJoi Mar 24, 2011 9:20 pm Scris de Rania

Top postatori
Nicoleta (856)
Codul bunelor maniere in vestimentatie I_vote_lcapCodul bunelor maniere in vestimentatie I_voting_barCodul bunelor maniere in vestimentatie I_vote_rcap 
catalinstefan (343)
Codul bunelor maniere in vestimentatie I_vote_lcapCodul bunelor maniere in vestimentatie I_voting_barCodul bunelor maniere in vestimentatie I_vote_rcap 
anuta22 (212)
Codul bunelor maniere in vestimentatie I_vote_lcapCodul bunelor maniere in vestimentatie I_voting_barCodul bunelor maniere in vestimentatie I_vote_rcap 
Rania (210)
Codul bunelor maniere in vestimentatie I_vote_lcapCodul bunelor maniere in vestimentatie I_voting_barCodul bunelor maniere in vestimentatie I_vote_rcap 
Monicutza (205)
Codul bunelor maniere in vestimentatie I_vote_lcapCodul bunelor maniere in vestimentatie I_voting_barCodul bunelor maniere in vestimentatie I_vote_rcap 
veromadalina (134)
Codul bunelor maniere in vestimentatie I_vote_lcapCodul bunelor maniere in vestimentatie I_voting_barCodul bunelor maniere in vestimentatie I_vote_rcap 
florares (48)
Codul bunelor maniere in vestimentatie I_vote_lcapCodul bunelor maniere in vestimentatie I_voting_barCodul bunelor maniere in vestimentatie I_vote_rcap 
iulia_iulia (40)
Codul bunelor maniere in vestimentatie I_vote_lcapCodul bunelor maniere in vestimentatie I_voting_barCodul bunelor maniere in vestimentatie I_vote_rcap 
Irina (15)
Codul bunelor maniere in vestimentatie I_vote_lcapCodul bunelor maniere in vestimentatie I_voting_barCodul bunelor maniere in vestimentatie I_vote_rcap 
brigitta (12)
Codul bunelor maniere in vestimentatie I_vote_lcapCodul bunelor maniere in vestimentatie I_voting_barCodul bunelor maniere in vestimentatie I_vote_rcap 

Conectare

Mi-am uitat parola

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

facebook
Alba ca Zapada si ce 7 piticoti

Alba ca Zapada si ce 7 piticoti


Codul bunelor maniere in vestimentatie

In jos

Codul bunelor maniere in vestimentatie Empty Codul bunelor maniere in vestimentatie

Mesaj Scris de Rania Dum Feb 13, 2011 5:25 pm

Femeile trebuie sa dea dovada de tact,nu te imbraci din cauza cuiva si cu atat mai putin pentru a face in ciuda cuiva,te imbraci pentru TINE.Sa fii elegant nu inseamna sa te preocupi de pretul si numarul toaletelor,ci de calitate,de croiala,de posibilitatea de a le asorta cu alte haine din garderoba ta si de a le alege astfel incat sa nu se demodeze.O persoana cu gust nu poarta culori prea tipatoare si aplica legile elementare ale esteticii.Daca ai tenul palid,galbenul si verdele te vor face sa pari livid,daca nu esti zvelta trebuie sa eviti creturile si cutele,sa te feresti de dungile orizontale daca esti scunda;de cele verticale daca esti foarte inalta.Cand am depasit o anumita varsta si un anumit numar de kilograme ,trebuie sa ne gandim bine daca purtam in vacanta pantalon sau short.Fiecare perioada a vietii are farmecul ei.Tineretea isi poate permite indrazneli interzise la maturitate.
In anumite imprejurari,tinuta este obligatorie.Daca nu avem costumul cerut si nu-l putem inchiria,este mai bine sa renuntam la invitatia respectiva.Cand mijloacele financiare ne sunt limitate,este de preferat sa cumparam putine haine,dar de buna calitate.
Mai ales pentru femei este foarte important sa-si gaseasca si sa-si pastreze un stil care sa le avantajeze.
Rania
Rania
ajutor de admin
 ajutor de admin

Mesaje : 210
Reputatie : 3
Joburi/Distractii : Studenta

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum