Lumea Mamicilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ceas
Ultimele subiecte
» Meniul zilei
Copilaria noastra si copilaria lor EmptyMier Iun 29, 2011 3:25 pm Scris de catalinstefan

» Jojo a nascut un baietel de nota 10
Copilaria noastra si copilaria lor EmptyLun Iun 27, 2011 8:12 am Scris de Nicoleta

» Locul pentru a face cunostinta !
Copilaria noastra si copilaria lor EmptySam Iun 18, 2011 8:45 pm Scris de Nicoleta

» Vand hainute fetite si baietei
Copilaria noastra si copilaria lor EmptyMar Mai 31, 2011 6:57 pm Scris de ema-go

» hainute noi marca original marines copii6/9luni-10ani
Copilaria noastra si copilaria lor EmptySam Apr 09, 2011 8:50 am Scris de dunca cristina

» Turcia-locul unde Orientul se intalneste cu Occidentul
Copilaria noastra si copilaria lor EmptyLun Mar 28, 2011 8:32 am Scris de catalinstefan

» Lista alba si neagra a cosmeticelor
Copilaria noastra si copilaria lor EmptyJoi Mar 24, 2011 9:34 pm Scris de Rania

» Emiratele Arabe Unite
Copilaria noastra si copilaria lor EmptyJoi Mar 24, 2011 9:27 pm Scris de Rania

» Ce filme ati vizionat in ultimul timp?
Copilaria noastra si copilaria lor EmptyJoi Mar 24, 2011 9:20 pm Scris de Rania

Top postatori
Nicoleta (856)
Copilaria noastra si copilaria lor I_vote_lcapCopilaria noastra si copilaria lor I_voting_barCopilaria noastra si copilaria lor I_vote_rcap 
catalinstefan (343)
Copilaria noastra si copilaria lor I_vote_lcapCopilaria noastra si copilaria lor I_voting_barCopilaria noastra si copilaria lor I_vote_rcap 
anuta22 (212)
Copilaria noastra si copilaria lor I_vote_lcapCopilaria noastra si copilaria lor I_voting_barCopilaria noastra si copilaria lor I_vote_rcap 
Rania (210)
Copilaria noastra si copilaria lor I_vote_lcapCopilaria noastra si copilaria lor I_voting_barCopilaria noastra si copilaria lor I_vote_rcap 
Monicutza (205)
Copilaria noastra si copilaria lor I_vote_lcapCopilaria noastra si copilaria lor I_voting_barCopilaria noastra si copilaria lor I_vote_rcap 
veromadalina (134)
Copilaria noastra si copilaria lor I_vote_lcapCopilaria noastra si copilaria lor I_voting_barCopilaria noastra si copilaria lor I_vote_rcap 
florares (48)
Copilaria noastra si copilaria lor I_vote_lcapCopilaria noastra si copilaria lor I_voting_barCopilaria noastra si copilaria lor I_vote_rcap 
iulia_iulia (40)
Copilaria noastra si copilaria lor I_vote_lcapCopilaria noastra si copilaria lor I_voting_barCopilaria noastra si copilaria lor I_vote_rcap 
Irina (15)
Copilaria noastra si copilaria lor I_vote_lcapCopilaria noastra si copilaria lor I_voting_barCopilaria noastra si copilaria lor I_vote_rcap 
brigitta (12)
Copilaria noastra si copilaria lor I_vote_lcapCopilaria noastra si copilaria lor I_voting_barCopilaria noastra si copilaria lor I_vote_rcap 

Conectare

Mi-am uitat parola

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

facebook
Alba ca Zapada si ce 7 piticoti

Alba ca Zapada si ce 7 piticoti


Copilaria noastra si copilaria lor

2 participanți

In jos

Copilaria noastra si copilaria lor Empty Copilaria noastra si copilaria lor

Mesaj Scris de Rania Joi Feb 17, 2011 1:44 pm

Cum credeti ca a fost copilaria noastra in comparatie cu cea a generatiei de astazi?
Exista diferente si asemanari?
Rania
Rania
ajutor de admin
 ajutor de admin

Mesaje : 210
Reputatie : 3
Joburi/Distractii : Studenta

Sus In jos

Copilaria noastra si copilaria lor Empty Re: Copilaria noastra si copilaria lor

Mesaj Scris de Rania Joi Feb 17, 2011 2:14 pm

Desi copilaria mea nu s-a incheiat demult diferentele exista.
Noi obisnuiam sa traim simplu cu dorintele mici ale unui copil,nu ne doream un computer nou sau mai stiu eu ce minunatii digitale,noi ne doream o bicicleta,o papusa sau o masinuta noua.Nu ajungeam de la scoala nerabdatori sa stam in fata calculatorului,ci ne doream sa iesim afara sa jucam sotron sau prinselea.Noi n-am avut telefoane mobile sa ne trimitem sms-uri,ne scriam biletele.Noi nu mancam fast-food ,eram incantati sa mancam Boni bon sau gume Turbo.In loc sa stam sa ne jucam cine stie ce jocuri pe internet noi ne jucam in fata blocului,cadeam,ne juleam si apoi reveneam la joaca.Noi am privit Tom si Jerry ,Pokemon si Sailormoon la primele televizoare color nu la monitoare cu plasma pentru computer.Totul era mai frumos atunci si am ramas cu amintiri,ma intreb generatiile de acum ce amintiri vor avea?Cum au deschis prima data computerul? Copilaria noastra si copilaria lor 833971
Rania
Rania
ajutor de admin
 ajutor de admin

Mesaje : 210
Reputatie : 3
Joburi/Distractii : Studenta

Sus In jos

Copilaria noastra si copilaria lor Empty Re: Copilaria noastra si copilaria lor

Mesaj Scris de Nicoleta Dum Mar 13, 2011 6:29 pm

Rania a scris:Desi copilaria mea nu s-a incheiat demult diferentele exista.
Noi obisnuiam sa traim simplu cu dorintele mici ale unui copil,nu ne doream un computer nou sau mai stiu eu ce minunatii digitale,noi ne doream o bicicleta,o papusa sau o masinuta noua.Nu ajungeam de la scoala nerabdatori sa stam in fata calculatorului,ci ne doream sa iesim afara sa jucam sotron sau prinselea.Noi n-am avut telefoane mobile sa ne trimitem sms-uri,ne scriam biletele.Noi nu mancam fast-food ,eram incantati sa mancam Boni bon sau gume Turbo.In loc sa stam sa ne jucam cine stie ce jocuri pe internet noi ne jucam in fata blocului,cadeam,ne juleam si apoi reveneam la joaca.Noi am privit Tom si Jerry ,Pokemon si Sailormoon la primele televizoare color nu la monitoare cu plasma pentru computer.Totul era mai frumos atunci si am ramas cu amintiri,ma intreb generatiile de acum ce amintiri vor avea?Cum au deschis prima data computerul? Copilaria noastra si copilaria lor 833971

Cata dreptate ai Raia....noi am fost copii in adevaratul sens al cuvantului , ne jucam , ne juleam in genunchi ... nu conta!! Pe fratele meu il gaseai numai in copac ........ iarna era unul dintre cel mai frumos anotimp ptr mine , si acum este dar nu ca in copilarie .... mi-aduc cu drag aminte cand mama ma striga sa o ajut la treaba , iar eu fugeam hai hui peste dealuri cu saniuta , sapam prin zapada , ma bulgaream cu copiii ... era nespus de frumos , am multe amintiri frumoase si acum imi aduc aminte de ele cu mare drag ...
Pe copii din aceasta generatie ii preocupa netul , messul ... si altele . Eu , daca il voi lasa vreodata pe Patrick la calculator, ca sa nu il las nu pot deoarece este unu in casa deja ...... daca revin la idee , daca il voi lasa .... nu voi face niciodata greseala sa il scap din mana ,sa stea mai mult de doua ore la calculator pe zii .... si bineinteles daca il voi lasa , va fi o varsta mai mare , pe la 6 ani ..... nu vreau sa invete prostii mai devreme decat trebuie , nu vreau sa isi strice ochii si sa stea cocosat ..... il voi lasa , si daca vrea sa intre pe net va fi supravegheat , sunt programe speciale de supravegheat copii pe calculator , ceea ce fac , la ce ora .... sau istoricul e bun . iar eu il voi lasa , cu simt , mai mult de o ora in nici un caz ...... si voi verifica ceea ce a facut el , nu in permanenta dar macar periodic ...... poate o sa ma intelegeti gresit , stiu ca , copilasii trebuie sa aiba o anumita libertate , dar eu vreau sa isi traiasca copilaria cu mingea , cu masinutele , venind acasa julit la picioare , patat pe haine ........ vreau sa isi aduca cu drag aminte de clipele frumoase pe care le a petrecut alaturi de copiii de afara , nu de calculator .....
Si in desenele de azi sunt la baza luptele , saruturile , iubirea. .............. de mici invata cuvinte urate , sa se lupte , si astfel de chestii .
Imi aduc amintele de desenele alb negru .... erau fff rare ..... si f putine programe la care sa ne uitam ..... era miaunel si balanel , mihaela , tom si jerry , donald , desene la care te uiti cu mare drag ........
si imi mai aduc aminte , sambata , cind dadea un desen ..... mama imi gasea de treaba de fiecare data , si ce ciuda imi mai era ..... petreceam toooata ziulica pe afara , cazand , ridicandu-ma , jucandu-ma ....... ce frumos mai era!!!!!
Nicoleta
Nicoleta
Administrator
Administrator

Mesaje : 856
Reputatie : 1
Joburi/Distractii : Cititul, gastronomia, copii, etc etc etc!

https://7piticivoinici.forumgratuit.ro

Sus In jos

Copilaria noastra si copilaria lor Empty Re: Copilaria noastra si copilaria lor

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum